Eiropas Parlamenta Strasbūrā apmeklējums

Publicēts 2024. gada 19. aprīlī

Aprīlī uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā devās jaunieši un skolotāji no četrām Valmieras skolām, lai piedalītos Euroscola pasākumā.

Arī Valmieras 5.vidusskolas EP Vēstnieku skolu programmas vēstnieces Alma Lauma Jaunzema un Laura Rastaka, pateicoties aktīvam darbam, devās šajā braucienā.

Brauciens ar autobusu sniedza iespēju iepazīties ar dažādu Eiropas valstu dabu, kultūru un vēsturi.

Jaunieši šķērsoja 6 valstis, pa ceļam apskatot Vīnes un Minhenes pilsētas, Šēnbrunnas pili, Haut Koenigsburg cietoksni, Peugeot muzeju, uzkāpjot Le Grand Balon - Elzasas reģiona augstākā virsotnē un viesojoties Francijas vēsturiskajās pilsētās, kam sekoja brauciena nozīmīgākā vieta - Eiropas Parlaments.

Jaunieši iepazinās ar Eiropas Savienības demokrātijas principiem, ieklausījās speciālistu teiktajā, uzdeva viņiem jautājumus un paši arī pauda viedokli par problēmām, kas saistītas ar sieviešu tiesībām un dzimumu līdztiesību. Vēstnieki pārliecinājās, ka Eiropas Parlamentā veiktais darbs ir nozīmīgs, kuru katrs spēj ietekmēt, piedaloties vēlēšanās, paužot savu viedokli.

Šī pilnīgi noteikti bija lieliska iespēja iepazīt Eiropas valstu ainavas, iedzīvotājus, kultūru, vēsturi, valodas un politiskās sistēmas un, nepārprotami, iejusties deputātu ādā.

Informāciju sagatavoja Laura Rastaka un Alma Lauma Jaunzeme