Bērnu žūrija

Publicēts 2024. gada 29. janvārī

5. b klases skolēni piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas aktivitātē “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023”. Šis projekta darbs literatūras stundās izvērtās vairāku mēnešu garumā. M. Runguļa skaitāmpantu krājums "En den dīno šoko loko tīno" ir pirmā BJVŽ 2023 grāmata, ko mācību gada sākumā lasīja un vērtēja skolēni. Izvēlējāmies katrs sev tīkamāko skaitāmpantu un nesām to skolas pagalmā. Uz bruģa ar krāsainiem krītiņiem tika uzrakstīti 23 skaitāmpanti. Kāpēc tieši pagalmā? Lai arī citi skolēni un skolas darbinieki pievērstu uzmanību šim folkloras žanram, ko vēl aizvien lietojam skolas vidē humora un joku radīšanai. Pēc tam skolēni radīja paši savus skaitāmpantus. Lasot Dz. Tilaka grāmatu “Zlatas ceļš”, kopā ar grāmatas galveno varoni Zlatu mērojām vairāk nekā 1000 km garo ceļu no Ukrainas līdz Latvijai. Elīze secina: “Bija sajūta, ka esmu kopā ar Zlatu. Izdzīvoju bailes, izmisumu un sapratu, cik bezjēdzīgs ir karš.” 22. janvārī devāmies uz Valmieras Integrēto bibliotēku, lai aizpildītu lasītāju anketas. Rūpīgi izvērtējot lasīto, pirmajās trīs vietās no 5 grāmatām iekļāvām M. Runguļa skaitāmpantu krājumu, Dz. Tilaka“Zlatas ceļu” un igauņu rakstnieces R. Reinusas grāmatu “Kā mans tētis atrada sev sievu”.

Skolotāja Alda Alksne